Το μεσημέρι της Πέμπτης με επισκέφτηκε στο γραφείο μου αντιπροσωπία του Αθλητικού Σκοπευτικού Ομίλου Δυτικής Ελλάδας, αποτελούμενη από τον Πρόεδρο Ανδρέα Ταξιάρχη, τον Αντιπρόεδρο Φώτη Καρβέλη, τον Γ. Γ Κώστα Τσολάκο και το μέλος Σοφοκλή Παπαδόπουλο.
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Συζητήσαμε για τις μεγάλες δυνατότητες ανάπτυξης των Ολυμπιακών αθλημάτων πήλινου στόχου στη Δυτική Ελλάδα.
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Πριν λίγες ημέρες έγινε από τον Δήμο Ερυμάνθου παραχώρηση έκτασης στον Αθλητικό Σκοπευτικό Ομιλο Δυτικής Ελλάδας για ανοικτό σκοπευτήριο πήλινου στόχου στη θέση «Σπαρτούλια- Κουμαράδα» των Φαρρών, γεγονός που ανοίγει νέες προοπτικές στη διάδοση και ανάπτυξη του αθλήματος.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
Θα είμαστε κοντά σε πρωτοβουλίες που στηρίζουν τον αθλητισμό, σε όλες του τις μορφές και μπορούν να αναδείξουν τις δυνατότητες των περιοχών της Περιφέρειάς μας.
Συνεχίζουμε...